Gente Online
Actualmente hay 47 invitados, 0 miembro(s) conectado(s).

Eres un usuario anónimo. Puedes registrarte aquķ

Acceso
Nick

Contraseńa

æAśn no tienes una cuenta? Pues date de alta

     
Sevilla Bajo el Mar: Diario de Usuarios


Diario de Usuarios
[ Directorio de Diarios | Crear una Cuenta ]

Los usuario registrados tienen la opción de crear su propio diario y escribir comentarios.

http://progressband.pl
Enviado el: 12-01-2016 @ 06:19 am

Problemem dla małych gmin jest życie dróg, zapewnienie opieki zdrowotnej, rozwój sieci kanalizacyjnej. Takie wnioski idą z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK ostrzega - rosnące zadłużenia gmin przyniosą coraz dobrze problemów.

Trudności z prowadzeniem swoich zadań są gminy, w których liczba cywilizacji nie przekracza pięciu tysięcy mieszkańców. Swoje działają niskie budżety i rozporoszona zabudowa, ale i stworzenie terenu.

W szkolnych ławkach zasiada coraz mniej uczniów. Powody? Niski przyrost naturalny, przeprowadzki, nauka poza zamieszkaną gminą. NIK podał przykład - w 2011 roku do grup w gminie Dębowa Kłoda uczęszczało 71 % dzieci. W 2014 stanowiło owo dopiero 67 %. W sukcesu gminy Świerzno, ta liczba zmalała z 99 % do 93 %.

Idealniejsze warunki nauczania nigdy nie równają się lepszym efektom w dziedzinie. W raporcie po kontroli można odnaleźć informację, że w dziewięciu gminach zmniejszały się stale wyniki egzaminów na wynik podstawówki, zaś w sześciu - wyniki egzaminów gimnazjalnych: - W sukcesu 85 proc. egzaminów zewnętrznych na koniec szkoły ważnej w latach 2011-2015 ich wyniki były niższe niż standardowe w województwach, a w 68 proc. i niższe niż standardowe w powiatach. Z kolejki w wypadku niemal 80 proc. egzaminów gimnazjalnych ich końce niekorzystnie odchodziły z średnich w województwie, zaś w 39 proc. zarówno w powiecie.

Co jeszcze pozostawia wielu do życzenia? Czytelnictwo. Osiemnaście z 21 gmin prowadziło biblioteki, pomimo tego ich ludzie czytali średnio cztery, trzy razy rzadziej niż mieszkańcy powiatów. Coś dobrego - poziom czytelnictwa w pięciu gminach o najwyższych wydatkach na biblioteki, był cieńszy niż przeciętna w powiecie. Ba, nawet w świecie.

Kolejny problem - miejsca pochówku http://progressband.pl. Tylko piętnaście z 21 skontrolowanych gmin, prowadziło cmentarze komunalne. Ludy nie próbowały osiągnąć w niniejszej rzeczy do zrozumienia z różnymi samorządami. NIK podkreśla:

Jeśli jednak należy o ochronę zdrowotną, tylko trzy gminy realizowały profilaktyczne programy. Powody?

Kolejne złe wieści, wzrósł odsetek dróg gminnych w stopniu niezadowalającym lub złym. W 2011 roku uczyłem on 32 %, trzy lata później już 35 %. NIK podkreśla: - W ośmiu ludach nie zadbano o przeprowadzanie przeglądów dróg czyli nie robiono ich listy. Drinkiem z początków zmniejszającego się stanu dróg gminnych było dofinansowanie przez niemal wszystkie skontrolowane gminy (19 z 21) nawet połowy kosztów remontów, modernizacji lub budowy dróg powiatowych.

Przyszłość małych gmin nie wygląda za różowo , ich rzecz jest bowiem zależna z zmian demograficznych. Oraz na wsi proces starzenia się społeczeństwa jest szybciej. Dodatkowo NIK podkreśla, iż we jakichkolwiek skontrolowanych gminach faktyczna liczba mieszkańców była słabsza od wydawanej przez GUS (od 6 do 27 proc.). Oznacza toż o dobrych procesach migracyjnych, dotyczących całych rodzin.


Ultima actualización el 12-01-2016 @ 06:19 am


Ver Mįs
Ver Mįs
Perfil de Usuario
Perfil de Usuario
Create an account
Crear una Cuenta


Copyright (c) by SBM